چاپ        ارسال به دوست

جشن بزرگداشت روز مادر در دانشگاه یاسوج برگزار شد/ خبر خوب دکتر عریان برای بانوان شاغل در دانشگاه

جشن بزرگداشت روز مادر در دانشگاه یاسوج برگزار شد/ خبر خوب دکتر عریان برای بانوان شاغل در دانشگاه

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه، رئیس دانشگاه یاسوج در این مراسم با تبریک تولد حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: سهم بانوان در مناصب مدیریتی دانشگاه افزایش یافته است اما هنوز مطلوب نیست.
دکتر احمد عریان افزود: مجموعه مدیریت دانشگاه، افزایش سهم بانوان برای پستهای مدیریتی را از برنامه های خود قرار داده است و در آینده نیز پست های بیشتری در اختیار بانوان قرار می گیرد.
وی خواستار مشارکت فعالانه بانوان در مدیریت دانشگاه شد و گفت: گاهی پیشنهاد و راهکارهایی که به نظر ساده می آیند می تواند راهگشا و برطرف کننده یک مشکل و معضل باشد.

دکتر عریان تصریح کرد: مدیریت یک نفره در دنیا منسوخ شده است و جای خود را به کار تیمی و مشترک داده است چون ثابت شده است که یک نفر قابلیت درک همه مسایل و مشکلات را ندارد.
وی نگاه جامعه به افراد شاغل در دانشگاه را متفاوت خواند و بیان داشت: مردم کارکنان دانشگاه را انسانهای فرهیخته می دانند و باید در نوع برخورد با مردم و حتی نوع پوشش نیز این فرهیختگی نمایان باشد.
وی به مسئولیت سنگین بانوان شاغل در دانشگاه اشاره کرد و گفت: شما به جز کارمند بودن باید نقش مادرانه برای دانشجویان داشته باشید که با تندحرف زدن و پرخاشگری نمی توان کارها را به پیش برد.

رئیس دانشگاه یاسوج افزود: این دانشگاه آینده درخشانی دارد و مستلزم کار بیشتر و دلسوزانه تر از سوی همه کارکنان و اعضای هیئت علمی است.
دکتر عریان اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که در کشور وجود دارد ترجیح منافع فردی بر منافع ملی و گروهی است که باید این نگاه اصلاح شود تا باعث رشد و توسعه کشور شود.
وی در پایان گفت: ریشه بسیاری از بدبختیها، حسادت ورزیدن و چشم و همچشمی و پشت سر دیگران حرف زدن است که باید سعی کنید از همه این خصلتهای منفی دور باشید.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه یاسوج در این مراسم گفت: در اسلام زن دارای چنان مقام رفیعی است که می تواند مورد الهام قرار گیرد.
حجت الاسلام نورمحمدی افزود: به روایت قرآن، زن دارای جایگاهی است که می تواند مورد خطاب مستقیم خداوند قرار بگیرد.
وی با ذکر آیه ای از قرآن بیان داشت: زن می تواند به جایی برسد که خداوند به پیامبر خود امر کند که تاریخ این زن را برای مردم بازگو کن که سرگذشت حضرت مریم (ع) نمونه آن است.

این مراسم با اجرای برنامه های نمایشی و اجرای موسیقی و تجلیل از بانوان همراه بود.


١٣:٢٢ - چهارشنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ٣٥١٣    /    تعداد نمایش : ١٥٥٤