چاپ        ارسال به دوست

آیین گرامیداشت عمار و مالک انقلاب

آیین گرامیداشت عمار و مالک انقلاب

 

آیین گرامیداشت عمار و مالک انقلاب

دکتر کرمی: وجه مشترک آیت اله مصباح یزدی و سردار سلیمانی دفاع از حریم ولایت در دو جبهه ی نرم و سخت بود

آیین گرامیداشت عمار و مالک انقلاب

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز یکشنبه مورخ 12دی ماه 1400 مراسمی تحت عنوان گرامیداشت (عمار و مالک اتقلاب اسلامی) در تالار دکتر عسکریان دانشگاه یاسوج برگزار شد. در این مراسم که به همت جبهه ی فرهنگی انقلاب اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان، معاونت فرهنگی، اجتماعی دانشگاه یاسوج تشکیل شده بود دکتر بهادر کرمی رئیس دانشگاه یاسوج ضمن خیر مقدم به حاضرین دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی را تسلیت گفت و اظهار کرد: سردار سلیمانی نمونه ی بارز ولایت مداری در عصر و زمان حاضر است.

رئیس دانشگاه اظهار کرد: امروز جامعه ی ما نیازمند امثال شهید سلیمانی در عرصه ی اجرایی، فرهنگی و علمی است تا بتواند با اقدامات انقلابی موانع و مشکلات کشور را مرتفع نماید.

دکتر بهادر کرمی با اشاره به سالگرد رحلت آیت اله مصباح یزدی گفت: شاخصه ی مشترک آیت اله مصباح یزدی و سردار سلیمانی ولایت مداری و اطاعت محض از ولی فقیه زمان خود است.

 

رئیس دانشگاه در ادامه بیان کرد: آیت اله مصباح در مقام دفاع ایدئولوژیک در جبهه ی نرم با نظریات تضعیف کننده ولایت فقیه مبارزه کرد و سردار سلیمانی در دفاع از کیان کشورهای شیعه و حریم اسلام در جبهه سخت فیزیکی تا پای جان از ولایت و میهن اسلامی ایران دفاع کرد و در این راه شهید شد.

رئیس دانشگاه یاسوج در ادامه گزارشی از برنامه های در دست اقدام دانشگاه ارائه داد و گفت: با تمام ظرفیت تلاش می کنیم تا نسبت به گرامیداشت مناسبت های جاری که از مهم ترین رخدادهای تاریخ انقلاب اسلامی است ادای دین کرده و فرهنگ سازی نماییم.

دکتر بهادر کرمی در پایان سخنان خود از برگزار کنندگان جلسه تقدیر و سپاسگزاری کرد و اظهار داشت: امیدوارم سیرّه و منش آیت اله مصباح و سردار سلیمانی که در 9 دی (روز بصیرت) تجلی پیدا کرد با تلاش و کوشش جوانان بویژه دانشجویان عزیز تداوم داشته باشد.

در ادامه ی این مراسم جناب آقای دکتر هدایت خواه رئیس جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان و حجت الاسلام دکتر قاسم روانبخش مدیر مسئول نشریه پرتو و از شاگردان آیت اله مصباح یزدی طی سخنانی به بیان مسائل اعتقادی، فرهنگی و اجتماعی در سیره این دو بزرگوار پرداختند.

 


١٠:٣٩ - دوشنبه ١٣ دی ١٤٠٠    /    شماره : ٤٦٣٩    /    تعداد نمایش : ٥٦٢