چاپ        ارسال به دوست

دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و گرامیداشت حماسه ی نهم دی برگزار شد

دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و گرامیداشت حماسه ی نهم دی برگزار شد

دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و گرامیداشت حماسه ی نهم دی برگزار شد

دکتر کرمی: این دو مناسبت ارتباط معنایی عمیقی با هم دارند

دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و گرامیداشت حماسه ی نهم دی برگزار شد

 

به گزارش خبرنگار فرهنگی، روز چهارشنیه مورخ 1400/10/08 آئین گرامیداشت دومین سالگرد سردار شهید سلیمانی و حماسه ی نهم دی از ساعت 10 صبح با حضور رئیس دانشگاه، رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان، معاونین، مدیران و جمعی از کارکنان دانشگاه یاسوج از ساعت 10 صبح در سالن شهید چمران دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم که با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و سرود مقدس جمهوری اسلامی آغاز شد.

جناب آقای دکتر کرمی رئیس دانشگاه یاسوج گفت: دو مناسبت امروز ارتباط معنایی عمیقی با هم دارند، به این عبارت که سردار سلیمانی یکی از اسوه های ولایت مداری بود و مردم هم در حماسه ی نهم دی با حرکت جوششی و حضور در صحنه خود از اصل اصیل انقلاب که همان ولایت بود دفاع کردند.

وی گفت: در اتفاقات قبل از حماسه ی حضور مردم، به علت بی بصیرتی عده ای که که در درون نظام بودند زمینه ی نفوذ و فعالیت فتنه گران و عوامل آشوب گر فراهم شد و صدمات زیادی به نظام و مردم وارد کرد.


دکتر کرمی اضافه کرد: در سال 1388 وقایع اجتماعی به گونه ای پیش رفت که استکبار و ضد انقلاب در حاشیه ی حمایت از آشوبگران اصل نظام را هدف گرفتند و فتنه ای عظیم را طراحی و مدیریت نمودند، در این رخداد شوم شعارهای افتخارآمیز انقلاب برعکس شد و اصول و ارکان نظام مورد بی حرمتی قرار گرفت.

رئیس دانشگاه یاسوج اضافه کرد: آنچه در محاسبات استکبار جهانی، صهونیست و ضد انقلاب جایی نداشت، نقش محوری و حضور مردم در صحنه ی اجتماعی بود که به موقع و با هوشیاری و بصیرت در صحنه حاضر شدند و توطئه های دشمنان را خنثی کردند.

دکتر کرمی این روز را نقطه ی عطفی در تاریخ انقلاب دانست و ضمن ارتباط این موضوع با سیره و منش سردار سلیمانی که خود را سرباز ولایت می دانست بر تداوم و پاسداشت این روز نأکید کرد.

رئیس دانشگاه یاسوج در ادامه سخنان خود؛ ضمن ادای احترام به سردار سلیمانی گفت: شهید عزیز و قهرمان ملی ما و جبهه ی مقاومت محبوب و الگوی همه ی ماست و آنچنان بزرگ است که حتی دشمنان سرسخت او هم به بزرگی و شکوه او اعتراف کرده اند.

وی گفت: سردار شهید ما، الگوی بی نظیر ولایت مداری، دشمن ستیزی و مردمداری بود که همه چیز خود را در طبق اخلاص گذاشت و در نهایت برای تحقق آرمان های خود به شهادت رسید که امیدواریم ما هم بتوانیم در مسیر نهادینه سازی مکتب سردار سلیمانی و آرمان های او گام برداریم.

رئیس دانشگاه در خاتمه ی سخنان خود گزارشی از برنامه های در دست اقدام مجموعه ی دانشگاه به منظور گرامیداشت حماسه ی نهم دی و دومین سالگرد شهید سلیمانی ارایه و گفت: کارگاه آموزشی و سه روزه ی شمس همینک در دانشگاه در حال اجراست و همینطور ضمن برگزاری این جلسه تعداد 160 نفر از اعضای هیأت علمی،کارکنان بسیجی دانشگاه و دانشجویان به کرمان اعزام خواهند شد و تصمیم داریم یکی از اماکن مهم دانشگاه را به نام زیبای سردار نامگذاری نماییم.

در ادامه ی این جلسه حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای اندرزیان معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه با استناد به آیات قرآن کریم گفت: این وعده ی خداوند متعال در قرآن کریم است که به دست مؤمنان فتنه ها را از بین خواهد برد.

وی در ادامه ی سخنان خود بیان کرد: فتنه های سال 78 و 88 با لطف و عنایت پروردگار و حضور حماسی و با شکوه مردم خنثی گردید. به همین دلیل است که این روز عظیم را روز مقاومت و بصیرت نامگذاری کرده ایم و آن را پاس خواهیم داشت.


معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یاسوج با بهره گیری از خطبه های نهج البلاغه به ذکر ویژگی ها و خصوصیات افراد سست بنیاد کوفه پرداخت و گفت: این سخنان امام علی (ع) خطاب به کسانی است که در سال 88 فتنه گری کردند و خواستار هوشیاری همگان در تمام صحنه های انقلاب شد.

در پایان این جلسه سرهنگ گهر از همرزمان سردار شهید سلیمانی به ذکر خاطرات و ویژگی های منحصر به فرد سردار پرداخت و خاطرات قابل تأملی بیان داشت.


٠٨:١٣ - دوشنبه ١٣ دی ١٤٠٠    /    شماره : ٤٦٣٥    /    تعداد نمایش : ٢٣٩